اصول فقه را ۱۰۰ بزنید

اصول فقه را ۱۰۰ بزنید

اصول الفقه مرحوم مظفر

شرح تطبیقی اصولی حقوقی اصول الفقه محمد رضا مظفر

کتاب شرح تطبیقی اصولی حقوقی اصول الفقه محمد رضا مظفر

مولفان:

زینب رحمانی (دکترای دانشگاه تهران-پژوهشگر و مدرس دانشگاه)

دکتر محمد ادیبی مهر (عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه تهران-فارابی)

سید محمد رسول محرمی (پژوهشگر حوزه و دانشگاه-دانشجوی دکتری الهیات)

جلد اول:

مشتمل برجمیعِ مباحث الفاظ ۱- (اوامر و نواهی و عام و خاص-مطلق و مقید…الخ) ۲- ملازمات عقلیه (مستقلات عقلی و غیر مستقلات عقلیه)

جلد دوم:

مشتمل بر ۱- مباحث حجّت ۲- تعادل و تراجیح ۳- اصول عملیهِ تکمیل شده درس اصول فقه، همواره یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین دروس برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه در رشته های فقه و حقوق و طلاب حوزه بوده است. همچنین این درس مهم‌ترین منبع آزمون ارشد و دکتری و وکالت و مصاحبه‌های دکتری در سراسر کشور است کتاب حاضر، از سویی به داده های اصول فقهی ‌می‌پردازد و از سویی یافته‌ها و مسائل حقوقی را به جریان می‌اندازد. تطبیق مواد حقوقی –از قوانین موضوعه- با مسائل اصول فقهی سر لوحه این نوشتار گردیده است.

مزایای منحصر به فرد کتاب نسبت به کتاب‌های موجود:

۱- با توجه به علاقه‌مندی پژوهشگران فقه و اصول و دانشجویان و متقاضیان رشته فقه و حقوق در تمامی گرایش‌ها در مقاطع ارشد، دکتری و طلاب حوزه‌های علمیه به احاطه بر مجموعه قوانین حقوقی و همچنین نیاز اکید متقاضیان وکالت، قضاوت و دانشجویان رشته حقوق به تثبیت پایه های قواعد اصولی خویش، کتاب حاضر به غنی‌سازی چکیده‌های سودمند از مجموعه نفیس اصول الفقه المظفر پرداخته و در بسیاری از موارد به غنی‌سازی آن‌ها ازکتب اصولی دیگر دست یازیده است، لذا مطالعه این کتاب برای طلاب و دانشجویان بسیار نافع و اکیدا توصیه می‌گردد.

۲- در این کتاب مطالب پیچیده اصولی به همراه مثال و شرح حقوقی، دسته بندی -عنوان بندی- نموداری و تسهیل شده است.

۳- محل دقیق پرسش‌ها و تست‌های دکتری -ارشد- وکالت و مصاحبه های دکتری سال‌های گذشته کاملا معین گردیده است.

۴- نظرات مرحوم مصنف؛ علامه مظفر و شیخ انصاری به طور واضح و معین مشخص گردیده است.

۵- در آخر نیز کتاب مباحث اصول عملیه یعنی استصحاب-برائت-تخییر-احتیاط تکمیل گشته است، زیرا کتاب مرحوم مظفر صرفاَ بخش استصحاب از اصول عملیه را داراست و سه بحث دیگر در کتاب اصول فقه مرحوم مظفر موجود نمی‌باشد.

لینک های خرید کتاب فوق :

وبسایت قاصدک ( اینجا)

انتشارات یادگار اندیشه (اینجا)ما، در مرکز آموزش الهیات ایران باور داریم که دانشجویان با مطالعه این کتاب مبحث اصول الفقه دانشگاهی را ۱۰۰% خواهند زد

 

مرکز الهیات ایران

سایت مرکز الهیات ایران بزرگترین وبسایت در زمینه آموزش رشته های الهیات در ایران است. تمرکز اصلی این وبسایت بر روی گرایش های الهیات ( علوم قران و حدیث ، فقه و مبانی حقوق ، فلسفه و کلام و … ) بوده و در نظر دارد تا هر آنچه که دانشجویان الهیات به آن نیاز دارند را از جمله آموزش ویدئویی دروس الهیات،فایل های صوتی آموزشی الهیات، جزوات معتبر آموزشی رشته های الهیات ، پادکست های مرکز الهیات، و اخبار و فروشگاه محصولات طب سنتی اسلامی را در اختیار داوطلبان این رشته قرار دهد. در این مرکز سعی بر این است که بهترین مطالب آموزشی برای عزیزان فراهم گردد

مطالب مرتبط