اصول فقه را ۱۰۰ بزنید

اصول فقه را ۱۰۰ بزنید

, اصول فقه را ۱۰۰ بزنید

شرح تطبیقی اصولی حقوقی اصول الفقه محمد رضا مظفر

کتاب شرح تطبیقی اصولی حقوقی اصول الفقه محمد رضا مظفر

مولفان:

زینب رحمانی (دکترای دانشگاه تهران-پژوهشگر و مدرس دانشگاه)

دکتر محمد ادیبی مهر (عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه تهران-فارابی)

سید محمد رسول محرمی (پژوهشگر حوزه و دانشگاه-دانشجوی دکتری الهیات)

جلد اول:

مشتمل برجمیعِ مباحث الفاظ ۱- (اوامر و نواهی و عام و خاص-مطلق و مقید…الخ) ۲- ملازمات عقلیه (مستقلات عقلی و غیر مستقلات عقلیه)

جلد دوم:

مشتمل بر ۱- مباحث حجّت ۲- تعادل و تراجیح ۳- اصول عملیهِ تکمیل شده درس اصول فقه، همواره یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین دروس برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه در رشته های فقه و حقوق و طلاب حوزه بوده است. همچنین این درس مهم‌ترین منبع آزمون ارشد و دکتری و وکالت و مصاحبه‌های دکتری در سراسر کشور است کتاب حاضر، از سویی به داده های اصول فقهی ‌می‌پردازد و از سویی یافته‌ها و مسائل حقوقی را به جریان می‌اندازد. تطبیق مواد حقوقی –از قوانین موضوعه- با مسائل اصول فقهی سر لوحه این نوشتار گردیده است.

مزایای منحصر به فرد کتاب نسبت به کتاب‌های موجود:

۱- با توجه به علاقه‌مندی پژوهشگران فقه و اصول و دانشجویان و متقاضیان رشته فقه و حقوق در تمامی گرایش‌ها در مقاطع ارشد، دکتری و طلاب حوزه‌های علمیه به احاطه بر مجموعه قوانین حقوقی و همچنین نیاز اکید متقاضیان وکالت، قضاوت و دانشجویان رشته حقوق به تثبیت پایه های قواعد اصولی خویش، کتاب حاضر به غنی‌سازی چکیده‌های سودمند از مجموعه نفیس اصول الفقه المظفر پرداخته و در بسیاری از موارد به غنی‌سازی آن‌ها ازکتب اصولی دیگر دست یازیده است، لذا مطالعه این کتاب برای طلاب و دانشجویان بسیار نافع و اکیدا توصیه می‌گردد.

۲- در این کتاب مطالب پیچیده اصولی به همراه مثال و شرح حقوقی، دسته بندی -عنوان بندی- نموداری و تسهیل شده است.

۳- محل دقیق پرسش‌ها و تست‌های دکتری -ارشد- وکالت و مصاحبه های دکتری سال‌های گذشته کاملا معین گردیده است.

۴- نظرات مرحوم مصنف؛ علامه مظفر و شیخ انصاری به طور واضح و معین مشخص گردیده است.

۵- در آخر نیز کتاب مباحث اصول عملیه یعنی استصحاب-برائت-تخییر-احتیاط تکمیل گشته است، زیرا کتاب مرحوم مظفر صرفاَ بخش استصحاب از اصول عملیه را داراست و سه بحث دیگر در کتاب اصول فقه مرحوم مظفر موجود نمی‌باشد.

لینک های خرید کتاب فوق :

وبسایت قاصدک ( اینجا)

انتشارات یادگار اندیشه (اینجا)ما، در مرکز آموزش الهیات ایران باور داریم که دانشجویان با مطالعه این کتاب مبحث اصول الفقه دانشگاهی را ۱۰۰% خواهند زد

 

مرکز الهیات ایران

سایت مرکز الهیات ایران بزرگترین وبسایت در زمینه آموزش رشته های الهیات در ایران است. تمرکز اصلی این وبسایت بر روی گرایش های الهیات ( علوم قران و حدیث ، فقه و مبانی حقوق ، فلسفه و کلام و … ) بوده و در نظر دارد تا هر آنچه که دانشجویان الهیات به آن نیاز دارند را از جمله آموزش ویدئویی دروس الهیات،فایل های صوتی آموزشی الهیات، جزوات معتبر آموزشی رشته های الهیات ، پادکست های مرکز الهیات، و اخبار و فروشگاه محصولات طب سنتی اسلامی را در اختیار داوطلبان این رشته قرار دهد. در این مرکز سعی بر این است که بهترین مطالب آموزشی برای عزیزان فراهم گردد

مطالب مرتبط